Miks liposoomne C-vitamiin?

Traditsiooniliste suukaudsete tablettide ja kapslite puhul on oluliste toitainete – vitamiinide, mineraalainete – imendumine väga aeglane ja biosaadavus madal. Seevastu nende kapseldamine liposoomidesse toob kaasa oluliselt positiivsemad tervisemõjud.

C-vitamiin ehk askorbiinhape on asendamatu orgaaniline ühend, mis ideaalis viiakse kehasse liposoomide kaudu. C-vitamiin aitab tugevdada immuunsüsteemi, aitab kaasa normaalsetele psühholoogilistele funktsioonidele ja kollageeni tootmisele. C-vitamiin tugevdab ka veresooni, aitab ennetada rakukahjustusi, võitleb vabade radikaalidega, kiirendab raua imendumist meie organismi ja lisab eluenergiat. Kuna meie keha ei ole võimeline C-vitamiini ise tootma, peab selle omandamine toimuma väliste allikate kaudu.

Vees lahustuva vitamiinina on C-vitamiini üheks probleemiks see, et tablettide või kapslitega suukaudselt manustatuna imendub kehasse tavaliselt vaid väike osa ainest – näiteks suurema annusega (1,25 grammi) on C-vitamiini imendumismäär vaid 30%. Suures koguses puhta C-vitamiini tarbimine võib aga põhjustada soolestiku ebamugavustunnet ja kõhulahtisust, muutes aine organismile vastuvõetamatuks. C-vitamiini manustamine liposomaalses vormis on seetõttu väga kasulik. C-vitamiini liposoomitehnoloogia abil manustades on leitud, et liposoomidesse kapseldatud C-vitamiini kliiniline toime võib kaaluda üle isegi veenisiseselt manustatud C-vitamiini mõju.

Mis on liposoomid?

Liposoomid on mikroskoopilised fosfolipiidide sfäärid, mis on vees stabiilsed ja võivad sisaldada nii vees lahustuvaid kui ka vees lahustumatuid aineid, näiteks vitamiine. Liposoomid on struktuurilt rakkudega sarnased ja tagavad toitainete suurepärase imendumise vereringesse ja sealt otse rakuorganitesse, nagu mitokondrid või isegi rakutuum, mis võib omada tervendavat toimet. Liposoomid kaitsevad ka nendesse kapseldatud vitamiine seedekulglas lagunemise eest.

Miks Lipovitac liposoomsed C-vitamiinid?

  • Kõrge biosaadavus ja imendumine võrreldes teiste suukaudsete toidulisandivormidega;
  • Mikroniseeritud kapseldus kaitseb seedekulgla keskkonna eest ning parandab suukaudset omastamist ja imendumist;
  • Võib sisaldada nii vees lahustuvaid kui vees lahustumatuid ühendeid;
  • Ideaalne neile, kellel ei ole tableti neelamine võimalik;
  • Võimaldab kohandatavat ja järkjärgulist doseerimist nii lastele kui täiskasvanutele;
  • Võimalus saavutada suurem efektiivsus väiksemate koguste ja madalamate kuludega;
  • Kasutame ainult mitte-GMO koostisosi.

Huvitavat lugemist

Elustiiliga vähi ennetamine ja sellega võitlemine

Hea teave tervise hoidmisest, mis hõlmab meie nägemust holistilisest tervisest.

https://siteman.wustl.edu/prevention/take-proactive-control/

Linus Pauling Institute

See veebisait on Linus Paulingi Instituudi ametlik veebisait, mis selgitab C-vitamiini rolli südame-veresoonkonna haiguste ja vähi ravis.

https://lpi.oregonstate.edu/mic/vitamins/vitamin-C

Dr. Matthias Rath

Matthias Rath, M.D. on rahvusvaheliselt tuntud teadlane, arst ja tervisekaitsja. Tema teaduslikud avastused südamehaiguste, vähi ja muude haiguste vallas on kujundamas ümber seda, mida teame meditsiinist. Ta on Cellular Medicine, murrangulise uue tervisekontseptsiooni asutaja, mis määratleb rakutasandi toitumisvaeguseid paljude krooniliste haiguste algpõhjusena. 1990. aastal läks ta USA-sse kus sai Californias Palo Altos asuva Linus Paulingi Instituudi südame-veresoonkonna uuringute esimeseks juhiks.

https://www.drrathresearch.org/drrath-discoveries/cellular-medicine