Miks liposoomne C-vitamiin?

Liposoomse C-vitamiini kasulikkus

Vesilahustuva vitamiinina on C-vitamiini üks probleeme see, et tavapärasel tablettide või kapslite suukaudsel tarvitamisel imendub ainest kehasse enamasti vaid väike osa – näiteks võib suurema annuse (1,25 grammi) korral olla C-vitamiini organismi imendumise tase kõigest 30%. Lisaks võib suurtes kogustes puhta C-vitamiini tarbimine tingida ebamugavustunnet soolestikus ja kõhulahtisust, mis muudab kehale kasuliku aine vastuvõetamatuks. Siinkohal on liposoomsel (ehk liposomaalsel) kujul C-vitamiini manustamine väga kasulik: C-vitamiini on liposoomtehnoloogia abil tõhusalt manustatud raviosana ja uuringumudelites, mille tulemusena on leitud, et liposoomidesse kapseldatud C-vitamiini kliiniline toime võib ületada isegi intravenoosselt manustatud C-vitamiini toimet.

Miks Lipovitac liposoomne C-vitamiin?

  • Kõrge biosaadavus ja imendumine võrreldes teiste suukaudsete toidulisanditega;
  • Mikroniseeritud kapseldamine kaitseb seedetrakti karmi keskkonna eest ning suurendab transmukosaalset (suukaudset) omastamist ja imendumist;
  • Suurenenud rakusisene edastus;
  • Mahutab nii hüdrofiilseid kui ka hüdrofoobseid ühendeid;
  • Ideaalne neile, kelle jaoks tabletti alla neelata pole võimalik;
  • Lastele ja täiskasvanutele on võimalik reguleeritav ja järkjärguline annustamine;
  • Võimalik võtta väiksemad kogused kõrge tõhususe ja madala hinnaga;
  • Kasutame ainult mitte-GMO koostisosi.

C-vitamiin

C-vitamiin ehk askorbiinhape on liposoomide abil ideaalselt kehasse viidav inimorganismile asendamatu orgaaniline ühend. C-vitamiin aitab tugevdada immuunsussüsteemi, aitab kaasa normaalsetele psühholoogilistele funktsioonidele ning kollageeni tootmisele. Samuti tugevdab C-vitamiin veresooni, aitab vältida rakkude kahjustusi, võitleb vabade radikaalide vastu, kiirendab raua imendumist meie organismi ning annab juurde eluenergiat jpm. Kuna meie organism ei ole võimeline C-vitamiini ise tootma, siis omandamine peab toimuma väliste allikate kaudu.

Liposoomid

Traditsiooniliste suukaudsete tablettide ja kapslite manustamisel on asendamatute toitainete – vitamiinide, mineraalide – imendumine organismi väga aeglane. Seevastu nende kapseldamine liposoomidesse toob kaasa märkimisväärselt kõrgema biosaadavuse ehk imenduvuse ning positiivsemad tervisemõjud.

Liposoomid on mikroskoopilised fosfolipiidide kerad, mis on vees stabiilsed ja võivad endas sisaldada nii vesilahustuvaid kui ka vesilahustumatuid aineid, näiteks vitamiine. Oma ülesehituselt sarnanevad liposoomid rakkudega ja nende abil tagatakse toitainete suurepärane imendumine verre ning sealt edasi otse rakuorganellidesse, näiteks mitokondrisse, tsütoplasma võrgustikku või isegi tuuma, mille tulemuseks võivad olla tervendavad mõjud. Samuti kaitsevad liposoomid kapseldatud aineid seedimise ja lagunemise eest.

Huvitavat lugemist

Ennetav eluviis vähi vastu võitlemiseks

Hea põhiteave tervena püsimiseks, mis hõlmab meie visiooni terviklikust tervisest

https://siteman.wustl.edu/prevention/take-proactive-control/

Linus Paulingi Instituut

See veebisait on ametlik Linus Paulingi instituudi veebisait, mis selgitab C-vitamiini rolli pärgarteri haiguste ja vähi ravis. Heaks lugemiseks neile, kes on tema tööst huvitatud.

https://lpi.oregonstate.edu/mic/vitamins/vitamin-C

Dr. Matthias Rath

Matthias Rath, MD, on rahvusvaheliselt tuntud teadlane, arst ja tervisekaitsja. Tema teaduslikud avastused südamehaiguste, vähi ja muude haiguste valdkonnas kujundavad meditsiini ümber. Ta on Cellular Medicine asutaja, murranguline uus tervisekontseptsioon, mis määrab paljude krooniliste haiguste algpõhjusena toitumisvaegused rakutasandil. 1990. aastal läks ta Ameerika Ühendriikidesse, et saada esimeseks kardiovaskulaarsete uuringute direktoriks Californias Palo Altos asuvas Linus Paulingi instituudis.

https://www.drrathresearch.org/drrath-discoveries/cellular-medicine